Bardzo miło nam poinformować że firma MENOS Sp. z o.o. otrzymała certyfikat FSC® (Forest Stewardship Council®) o numerze
DNV-COC-001403 (numer licencji FSC-C133501), obowiązujący w okresie od 23/12/2016r. do 22/12/2021r. Zasady i reguły systemu certyfikacji FSC® przeznaczone są dla całego obszaru łańcucha gospodarki drzewnej oraz łańcucha pochodzenia produktu (tj. od lasu do Klienta). Certyfikat FSC® świadczy o pełnym zaangażowaniu naszej firmy w proces przyjaznej środowisku praktyki wytwarzania produktów.

Logo FSC® rozpoznawalne na całym świecie, umieszczone na wyrobie stanowi wizytówkę staranności i dbałości o tereny leśne, ich wykorzystanie i gospodarowanie.
 
 
 
Certyfikat Rady Dobrej Gospodarki Leśnej (Forest Stewardship Council® Asociación Civil). Znak jest gwarancją, że drewno nie pochodzi z miejsc, gdzie prowadzona jest rabunkowa gospodarka leśna, zaś produkt został wytworzony z surowców, które pozyskano z certyfikowanych obszarów leśnych zarządzanych zgodnie z normami FSC®.

Deklaracja odnośnie FSC-POL-01-004
(Polityka dla Stowarzyszenia Organizacji z FSC®) - pobierz
 
 
 
 
Menos w trosce o przyszłość...
 
 
Menos w trosce o przyszłość...
 
 
 
dbamy o to aby zakupione maszyny przyczyniały się do zmniejszenia zużycia energii
100% odpadów produkcyjnych opakowań poddajemy procesowi recyklingu
minimalizujemy zużycie farby dostosowując jej ilość do konkretnej tektury, na podstawie badań chropowatości
odpady tekturowe zostają sprasowane dzięki czemu zajmują mniej miejsca i mogą być transportowane w większej ilości do przetwarzających je firm.
Mniejsza ilość transportów= mniejsza emisja spalin do środowiska
 
nasze produkty wykonywane są z tektury pozyskiwanej w sposób legalny z poszanowaniem obszarów leśnych
pełna segregacja odpadów jest zasługą wysokiej świadomości pracowników
nie wytwarzamy odpadów farb dzięki ponownemu przetworzeniu i wykorzystaniu
 
 
 
Znak RESY świadczy o przynależności do obowiązującego systemu organizacyjno-prawnego związanego z gospodarką odpadami opakowaniowymi. Każde przedsiębiorstwo posiadające certyfikat RESY otrzymuje swój indywidualny numer identyfikacyjny. Znak ten może być stosowany wyłącznie na opakowaniach transportowych i zewnętrznych wykonanych z papieru i tektury.
 
 
Znak RESY świadczy o przynależności do obowiązującego systemu organizacyjno-prawnego związanego z gospodarką odpadami opakowaniowymi. Każde przedsiębiorstwo posiadające certyfikat RESY otrzymuje swój indywidualny numer identyfikacyjny. Znak ten może być stosowany wyłącznie na opakowaniach transportowych i zewnętrznych wykonanych z papieru i tektury.
 
 
 
Innowacyjność w zgodzie z naturą Innowacyjność w zgodzie z naturą

W Polsce recyklingowi poddaje się około 50% całego zużywanego papieru. Makulaturę można przetworzyć 6-7 razy zachowując własności włókien. Zastosowanie papieru z makulatury jako surowca produkcyjnego pozwala na zmniejszenie zużycia energii o 50% w porównaniu do papieru wytwarzanego z surowców drzewnych.

 
 
 
 
Projekt Norway Grants Projekt Norway GrantsCelem projektu jest zakup nowych innowacyjnych i bardziej ekologicznych, energooszczędnych maszyn.
W ramach projektu przewidujemy następujące inwestycje głównie w maszyny i urządzenia oraz system informatyczny.

Zakup oprogramowania umożliwi wyeliminowanie z obiegu wewnętrznego i zewnętrznego dokumentów papierowych a zakup urządzeń działających na bazie kodów kreskowych usprawni funkcjonowanie firmy i pozwoli na pełniejszy nadzór nad poszczególnymi etapami procesu produkcyjnego oraz skróci czas realizacji zamówienia.

Zakup plotera CNC umożliwi znaczne zredukowanie czasu przygotowania egzemplarzy testowych. Pozwoli to na skrócenie czasu dostarczenia do potencjalnego klienta egzemplarzy testowych z 3 (czasem 7) dni roboczych do 1 góra 2 dni roboczych.
 
   
Dodatkowo zakup oprogramowania do projektowania umożliwi na szybką zmianę projektu i tym samym wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów. Jest to istotny element procesu zamówień ponieważ większość nowych klientów (ok 90%) przed złożeniem zamówienia chce zobaczyć egzemplarz testowy.

Zakup drukarki fleksograficznej w stosunku do stosowanych aktualnie rozwiązń przyniesie oszczędności: energii elektrycznej poprzez zastosowanie zespołów odzyskiwania energii, zużycia wody na poziomie 50% oraz zmniejszenie strat farby na poziomie 80%.

Realizacja projektu przez Menos sp. z o.o. jest wyjściem naprzeciw zapotrzebowaniu rynku oraz dążenia do wyższych jakości oferowanych towarów oraz rozszerzania zakresu swoich usług i produktów, przy wykorzystaniu najnowszych technologii, również informatycznych i zdobyczy na polu budowy maszyn. Ciągły rozwój nie jest dokonywany ze szkodą dla środowiska naturalnego lecz przeciwnie. Dużą uwagę przywiązujemy do faktu aby nowe maszyny były bardziej przyjazne środowisku poprzez np. mniejsze zużycie prądu czy wody. Rozwój firmy umożliwi na oferowanie produktów o coraz wyższej jakości nie tylko w kraju ale również za granicą.
 
 
 
© 2005-2024 Menos Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone
strony www