Norway grants
 
 
Norway grants
 
 
 

"Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej"


 

Menos Sp. z o.o. w okresie lipiec 2021 - luty 2023 zrealizował projekt dofinansowany z Funduszy norweskich pt. "Wprowadzenie na rynek nowych/ekologicznych opakowań poprzez firmę Menos".

Celem projektu jest wyprodukowanie nowych / ekologicznych opakowań z tektury falistej z powłoką minimalizującą absorbcję wody oraz opakowań o zmniejszonej palności.


Pierwszy typ to opakowania powlekane barierową warstwą hydrofobową, które mogą zastąpić stosowane w przemyśle spożywczym opakowania wielowarstwowe zawierające warstwy z tworzywa sztucznego i metalu. Drugi rodzaj to opakowania powlekane powłoką wysokoogniową zawierającą kwas cytrynowy i benzoesan sodu, które są w pełni bezpieczne dla środowiska – mogą być stosowane w przemyśle meblarskim i chemicznym. Oba rodzaje opakowań, dzięki prostym składom, łatwo poddają się recyklingowi i będą stanowić wartościową i trwałą alternatywę dla opakowań, które nie nadają się do recyklingu lub są trudne do recyklingu. Rozwiązania te zostały stworzone przez nasz własny zespół programistów, a ich skuteczność została przetestowana przez jednostkę badawczą.


Nr projektu NORW.19.01.01-10-0018/20-004

Budżet projektu: 9 064 106,68zł

Wysokość wsparcia: 898 920,29 euro

Operatorem Programu jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Informacje o projekcie: Artur Cieśla (artur@menos.net.pl) tel. +48-668-024-178


Efektem projektu jest wprowadzenie na rynek opakowań o większej odporności na ogieńoraz opakowania z pokryciem hydrofobowymW ramach Funduszy Norweskich Norwegia przyczynia się do ograniczenia nierówności społecznych i ekonomicznych oraz wzmocnienia relacji dwustronnych z państwami beneficjentami z Europy Środkowej i Południowej i obszaru Morza Bałtyckiego.

Więcej o funduszach: https://www.eog.gov.pl https://eeagrants.orgOsiągnięcia projektu:

Zakup dedykowanej maszyny do nakładania opracowanych powłok (2022r):Wybudowanie magazynu wysokiego składowania (2022r):

 W dniu 15-02-2023r o godz. 10.00 odbyła się konferencja na zakończenie projektu pt. "Wprowadzenie na rynek nowych/ekologicznych opakowań poprzez firmę Menos"

 W dniu 15-02-2023r o godz. 8.00 odbyła się konferencja prasowa prezentująca wyniki realizacji projektu Norway Grants pt. "Wprowadzenie na rynek nowych/ekologicznych opakowań poprzez firmę Menos" W dniu 04-11-2022r odbyła się konferencja otwierająca projekt pt. "Wprowadzenie na rynek nowych/ekologicznych opakowań poprzez firmę Menos" 
 
© 2005-2024 Menos Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone
strony www