Norway grants
 
 
Norway grants
 
 
 

"Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej"


 
Menos Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy norweskich pt. "Wprowadzenie na rynek nowych/ekologicznych opakowań poprzez firmę Menos".

Celem projektu jest wyprodukowanie nowych / ekologicznych opakowań z tektury falistej z powłoką minimalizującą absorbcję wody oraz opakowań o zmniejszonej palności.

W efekcie mają zostać wyprodukowane opakowania z tektury falistej w pełni podlegające recyklingowi i zachowujące powyższe cechy, które będą posiadały odpowiednio do zastosowania: atesty do kontaktu z żywnością i certyfikaty w zakresie reakcji na ogień.

Zrealizowanie projektu pozwoli podnieść konkurencyjność firmy Menos na rynku opakowań z tektury falistej. Inwestycja jest ukierunkowana, żeby wywrzeć pozytywny wpływ na środowisko naturalne, ponieważ wyprodukowanie ekologicznych opakowań przy pomocy opracowanej technologii pozwoli na zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery o 706,87 t w skali roku, a pozyskanie klientów na te innowacyjne opakowania pozwoli w sposób pośredni zmniejszyć ilość wprowadzanych na rynek m.in. spożywczy folii aluminiowych i różnego rodzaju plastiku, które obecnie mają atesty do bezpośredniego kontaktu z żywnością, lecz nie ulegają biodegradacji.

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 9 064 106,68zł a beneficjent otrzymał 898 920,29 euro dofinansowania na w/w projekt w ramach schematu "Technologie przyjazne środowisku" programu "Rozwój Przedsiębiorczości i Innowacje" ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.


 
 
© 2005-2022 Menos Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone
strony www