Menos w życiu społecznym
 
 
Menos w życiu społecznym
 
 
Współpraca z Państwowa Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu trwa nieprzerwanie od 2015 roku przynosząc niewymiernie cenne doświadczenie dla obu stron. Aktywnie uczestniczymy w Przeglądzie Projektów Inżynierskich Instytutu Techniki w czasie których studenci prezentują efekty swojej pracy.

Nasza firma angażuje się w opiniowanie programów studiów na kierunkach Automatyka i Robotyka oraz Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, podkreślając znaczenie wiedzy praktycznej jaką studenci powinni posiadać, aby w przyszłości przeprowadzać prace projektowe i wdrożeniowe. Mając na uwadze potrzebę obcowania w sposób bezpośredni z zagadnieniami poruszanymi na zajęciach umożliwiamy zapoznanie się z nimi poprzez wizyty w firmie. Studenci mogą uczestniczyć we wdrożeniu projektu automatyzacji procesów technologicznych dla prężnie rozwijającej się branży e-commerce.

Przyszły inżynier zdobywa w ten sposób potwierdzenie wysokiej wartości swojej wiedzy w ujęciu praktycznym, a firma przez wdrażanie nowych rozwiązań może na bieżąco konkurować z największymi koncernami.

Uczelnia w ramach promowania kierunków technicznych organizuje corocznie Dzień Dziecka z Techniką w czasie, których najmłodsi mają okazję zobaczyć jak funkcjonuje uczelnia oraz zapoznać się ze stworzonymi na zajęciach projektami.

Z tej okazji organizowane są różne atrakcje, które maja wzbudzić zainteresowanie gości i jednocześnie zachęcić ich do rozwijania umiejętności w zakresie techniki. Firma Menos podarowała uczelni tekturowe domki, które wzbudziły spore zainteresowanie gości. Domki z tektury są przyjazne środowisku, a po wykorzystaniu mogą zostać poddane 100% recyklingowi.

 
 
© 2005-2023 Menos Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone
strony www